Το παλιό γεφύρι της Άρτας αποτελούσε πολύ προσφιλές σημείο, όπου οι Αρτηνοί και οι Αρτηνιές ξεναγούσαν τους φίλους τους επισκέπτες και έβγαζαν αναμνηστικές φωτογραφίες. Στην αναμνηστική φωτογραφία του 1960, αριστερά η Κική Λάμπρου, στη μέση η Αντωνία Χουλιάρα – Πανούτσου και αριστερά η φίλη τους Άσπα Καββαδά από την Λευκάδα. Πίσω διακρίνεται και η σιδερένια γέφυρα Μπέλεϊ. (Η φωτογραφία είναι από το οικογενειακό αρχείο της Σπυριδούλας Χουλιάρα)
![](https://doxesdespotatou.com/wp-content/uploads/2024/03/σπυρ.-χουλ.1.png)