Πρόκειται για την τελευταία φωτογραφία του Κ. Άννινου “…..Η εικών αριθ. 9 παριστάνει το αυτοκίνητο τού Ερυθρού Σταυρού. Πήγαινε στην Φιλιππιάδα πράματα για τους στρατιώτες και γύριζε με πληγωμένους. Στην φωτογραφία ο οδηγός του Νικολαΐδης παίρνει τα παγούρια γεμισμένα νερό για τους στρατιώτες…..”
![](https://doxesdespotatou.com/wp-content/uploads/2023/05/AN9.jpg)
Θα ήθελα ό,τι στοιχεία υπάρχουν για τον φωτογράφο Κ.Ανινο.
Τηλ. 6970800509
Ευχαριστώ.
Δεν έχουμε βρει κάτι παραπάνω απ’ ότι έγραψε ο ίδιος στο άρθρο του στο Εθνικό Ημερολόγιο Σκόκου…δεν νομίζω πως ήταν φωτογράφος, απλά ερασιτέχνης…