——————-
1950ς : Μαθήτριες του Γυμνασίου Θηλέων πριν την λιτανεία της Αγίας Θεοδώρας, κρατώντας πανέρια με λουλούδια, φωτογραφίζονται έξω από τον περίβολο του ναού.
Αριστερά : Μιράντα Χ. Χαρακλιά, Λούλα Κιτσάκη, Μαρία Γκίζα, Γεωργία Βάκκα – Στύλιου (μητέρα του Υπουργού κ. Γεώργιου Στύλιου), Αγγελική (Κική) Σιώκου. (Τα ονόματα μας δόθηκαν από την κυρία Ελευθερία Στασινού – Αλίβερτη)
(Πηγή φωτογραφίας : WOMEN OF EPIRUS, E. Mpalaska, A. Oikonomou, C.Stylios, TEI of EPIRUS project)
![](https://doxesdespotatou.com/wp-content/uploads/2022/04/259774658_271140558288728_2967407538431891488_n.jpg)