———————-
![](https://doxesdespotatou.com/wp-content/uploads/2022/04/277749460_347870480615735_3495451422592521356_n.jpg)
Ο Fred Boissonnas, με τον Daniel Baud-Bovy. Από το ταξίδι στην Ήπειρο θα βγει το άλμπουμ «Ήπειρος, κοιτίδα των Ελλήνων» (1914) που είναι μέρος της σειράς «Η εικόνα της Ελλάδας». Η κυκλοφορία του αντιπροσωπεύει μια αυθεντική υπεράσπιση των ελληνικών θέσεων στο εξωτερικό…
Fred Boissonnas, en compagnie de Daniel Baud-Bovy. Du voyage en Epire sortira l’album « L’Epire, berceau des Grecs » (1914) qui fait partie de la série « L’image de la Grèce ». La parution de l’album, représente une défense authentique des positions grecques à l’étranger.
(Από προσωπική συλλογή )