“Ο Άι Βασίλης, το άγαλμα που κοσμούσε την κεντρική πλατεία της πόλης μας κάθε Χριστούγεννα. Πολλοί και πολλές ήταν εκείνοι που έβγαλαν αναμνηστική, χριστουγεννιάτικη φωτογραφία κάτω απ’ αυτό”.
(Φωτο από προσωπική συλλογή)
![](https://doxesdespotatou.com/wp-content/uploads/2022/04/269942853_289854296417354_2084118588892111052_n-682x1024.jpg)
Επί δημαρχίας κ. Νίκου Σιμεντζή…Κεντρική Πλατεία Άρτας μπροστά στο άγαλμα του Άι- Βασίλη… ο δήμαρχος Νίκος Σιμεντζής, ο Γιάννης Νάκας και ο μικρός Βασίλης Νάκος ( Αρχείο Ιωάννη Νάκα)
![](https://doxesdespotatou.com/wp-content/uploads/2022/04/269851123_289956196407164_6039385211776020783_n.jpg)